روانشناسی

سلام دوستان براتون یه مطلب روانناسی گذاشتم من خودم عاشق تست روان شناسی ام اگه دوست دارید امتحانش کنید مربوط به روانشناسی رنگهاست اگه خواستین بگین بازم براتون بذارم.خوش باشید.

تا درودی دیگر بدرود...بای بایلبخند

حتما با روان شناسی رنگ ها آشناهستید ولی این مفاهیم را بیشتر درباره نقش رنگ در دکوراسیون خانه و مکان های عمومی مثل رستوران ، مغازه و ... شنیده اید ولی رنگ لباس شما هم برای خودش قصه ای دارد. با دانستن نقش رنگ ها هم می توانید هوشمندانه تر  لباس انتخاب کنید و هم از لباس به پیچیدگی های روحی افراد پی ببرید.در مورد لباس ، رنگ ها به دو دسته تقسیم می شود

رنگ های گرم : برپایه رنگ قرمز هستند و در ساخت آن ها از نارنجی و زرد استفاده شده است .

رنگ های سرد : آبی در آن ها غالب است مثل سبز و بنفش

 

رنگ پرطرفدار

رنگ آبی یکی از پر طرفدارترین رنگ هاست شاید چون رنگ آسمان و دریاست. آبی برایموقعیت های شغلی هم مناسب است چون باعث اعتماد طرف مقابل به شما می شود؛ البته در گروه رنگ های سلطنتی هم هست .

 

رنگ صلح و آشتی

رنگ سبز در جایگاه دوم پرطرفدارترین رنگ قرار دارد و از آن جایی که رنگ طبیعت است ، رنگ صلح و آشتی محسوب می شود اما فراموش نکنید که رنگ پول هم هست . لباس سبز تیره ، حسی از قدرت و ثروت را به دیگران منتقل می کند.

رنگ خورشید

رنگ زرد ، رنگ خورشید با شادی و سرخوشی همراه است اما اگر بیش از اندازه روی پوشیدن لباس های زرد اصرار کنید ، نتیجه معکوسی خواهد داشت .

رنگ انرژی و باز هم انرژی

رنگ قرمز نشانه انرژی است ولی حواس تان باشد از آن دسته رنگ هایی نیست بتوانید همیشه یا به طور مرتب بپوشید.قرمز شما را کمی چاق تر از سایز واقعی تان نشان می دهد و همچنین باعث جلب توجه دیگران به سمت شما می شود.

 

رنگ شور زندگی

نارنجی سرشار از شور زندگی است اما به نوع نارنجی هم بستگی دارد. نارنجی می تواند منعکس کننده احساسی متفاوت از عشق تانفرت باشد.

رنگ قدرتی بی پایان

رنگ مشکی دو ویژگی عمده دارد: هم نشانه قدرت و اقتدار است و هم شما را لاغرتر از آنچه هستید،نشان می دهد. لباس های مشکی ، لباس موقعیت های رسمی محسوب می شوند ولی درباره مردان ، لباس مشکی نشانه مردان شیطان صفت است .

رنگ معصومیت

چه حرفی می توان درباره رنگ سفید زد وقتی رنگ لباس عروس است و پاکی ، بی گناهی و تمیزی را در دل خودش دارد؛ تنها مشکل لباس سفید ، زود کثیف شدن آن است .

رنگ محکم و قابل اعتماد

رنگ قهوه ای از شما شخصی محکم ، قابل اعتماد و ثابت قدم نشان می دهد.

رنگ محبوب دختران جوان

رنگ بنفش ، رنگ مورد علاقه افراد تجملی بوده و بیشتر محبوب زنان است . در این میاندختران جوان هم علاقه خاصی به این رنگ دارند. هنرمندان هم در انتخاب لباس های شان به رنگ بنفش علاقه خاصی دارند.

رنگ بدخوب

خاکستری رنگ بی روحی است حتی اغلب مواقع حس افسردگی را به شما منتقل می کند اما حواستان باشد که رنگ بسیار مناسبی برای ترکیب شدن با سایر رنگ هاست.خاکستری را کنار هر رنگی به ویژه رنگ های گرم قرار بدهید، ترکیب چشمگیری می سازد.
/ 1 نظر / 9 بازدید
امین و نیلوفر

سلام جالب بود اما این تست روانشناسی نبود. این یه مطلب درباره روانشناسی رنگها بود. بازم پیشمون بیا خوشحال میشیم. منتظر حضور گرم و پر مهرت هستیم.[لبخند][گل]